2010 metai

birželio 13, 2016

GIMTADIENIAI, ŠVENTĖS, KASDIENIS STALAS

Centre smagiai švenčiame gimtadienius. Paruošiame dovaną – kiekvienas nupiešia labai gražų piešinuką, parašo palinkėjimų, susegame juos į knygą.

Kartais pavalgyti nueiname į piceriją ar į blyninę. Tai paskatinimas už pastangas, mandagų elgesį.

O šiaip kasdien valgome centre. Patys ruošiame stalą, tepame sumuštinius, draugiškai pasidalijame darbus, stengiamės gražiai, su išmone paserviruoti stalą. Kasdien stengiamės paįvairinti meniu, sugalvojame vis naujų užkandžių. Prieš valgį sugiedame padėkos giesmę.

Evelinos gimtadienis picerijoje, mokomės dalintis, kultūringai elgtis viešose vietose, bei kasdienis stalas, kuris mus suartina:


 

ŽONGLIRAVIMO UŽSIĖMIMAI

Su savanorėmis Ieva ir Urte mokomės žongliruoti. Jos jau tikros meistrės, žongliruoja su ugnimi. Jei kantriai dirbsime, išmoksime ir mes. Yra įvairių žongliravimo priemonių: vėliavos, lazdos, bumbulai… Mes bumbulus pasidarėme iš kojinių ir ryžių kruopų.

Kai būna geras oras žongliruojame skverelyje. Kai šalta ar lietus, kartais klebonas įleidžia į parapijos teatro salę.

Kartais tenka žongliruoti ir savo patalpose. Tada išstumdome stalus ir suolus ir pirmyn…Dirba kiekvienas tiek, kiek turi kantrybės ir užsispyrimo. O kartais Ieva nusiveda į savo treniruočių salę…


 

DIENOS CENTRO ATIDARYMO ŠVENTĖ

2010 balandžio 24 dieną padarėme centro atidarymo šventę. Dar buvome nelabai susigyvenę, vyko didelė žmonių kaita. Tačiau nusprendėme nebedelsti ir parodyti, kad esame. Į šventę atvyko mūsų tėveliai, buvo ir svečių. Dar nelabai turėjome ką parodyti, tačiau suspėjome paruošti vaidinimą „Trys medžiai“- apie medžių svajones ir jų lemtį. Mergaitės padainavo, padeklamavo ir…svarbiausia –geriausieji žonglieriai parodė ką moka. O mūsų savanorės Ieva ir Urtė pademonstravo ugnie šou. Pasibaigus programai, vaišinomės, bendravome centre.


 

VASAROS STOVYKLA 2010

Vieną savaitę puikiai leidome laiką prie jūros – stovykloje. Daug maudėmės, žaidėm, keliavom, džiaugėmės vieni kitais. Mums visokiausias veiklas organizavo ir su mumis gražiai draugavo trys savanoriai – Justas, Irutė, Jaroslavas bei vadovės Stasė ir Rita. Ilsėjomės, bet netinginiavom. Turėjom galimybę užsidirbti stovyklos pinigų – diencentrių (juos sugalvojo Evelina). Taigi puodai, lėkštės, kambariai buvo švarūs. Stovyklos pabaigoje už uždirbtus diencentrius galėjome apsipirkti stovyklos parduotuvėje.

 

UŽSIĖMIMAI SU PSICHOLOGE PAGAL „LINUS“ PROGRAMĄ

Liepos-rugpjūčio mėnesiais dirbome ir kalbėjomės apie narkotikų, alkoholio, rūkymo prevenciją. Su psichologe Agne. Supratom, kad norėdami išvengti šių blogybių, mes turime išmokti  kurti, rasti tinkamą užsiėmimą, išmokti pasakyti „Ne“, tinkamai bendrauti su žmonėmis, pasitikėti savimi ir t.t. Dar mokėmės išsakyti ir suprasti savo jausmus, suprasti kito žmogaus jausmus, gerbti kiekvieno žmogaus nuomonę ir dar daugelio dalykų. Smagu buvo kurti savo ateitį, traukti lapelius su užduotimis ir jas įvykdyti, įsivaizduoti savo būsimą šeimą. Dėkojame Agnei. Ji atvėrė kelius savęs pažinimo link.


 

MUZIKINIAI UŽSIĖMIMAI POP ŠOU STUDIJOJE (vadovas Alfonsas Penikas)

Liepos-rugpjūčio mėnesiais turėjome galimybę padirbėti su patyrusiu muziku, pedagogu, Pop šou studijos vadovu. Alfonsu Peniku. Troleibusu važiuodavome į studiją. Vadovas reikliai patikrino kiekvieno mūsų balsą. Išrinko dvi solistes – Eveliną ir Kariną. Mokėmės dainą „Man patinka džiazas“. Dabar ją dainuojame visur. Mokėmės laikyti mikrofoną, dainuoti su juo, judėti pagal muziką ir dar daugelio dalykų. Vadovas Alfonsas labai linksmas, smagus, moka pajuokauti, vaišino mus saldainiais. Mums buvo labai smagu su juo dirbti. Ir, atrodo, neblogai išmokome. Dėkojame jam.

 

IŠVYKA Į LIETUVOS PAJŪRĮ – KLAIPĖDĄ, PALANGĄ, KUNIGIŠKES

Liepos 29 –rugpjūčio 5 d. turėjome galimybę pakeliauti po Lietuvą. Ypatingai visi troško nuvykti prie jūros. Daugelis vaikų nebuvo matę jūros. Smagi buvo kelionė. Ir jūroje pasipliuškenome, ir delfinariumą aplankėme, ir Palangos bažnyčioje pasimeldėme, ir mini Zoologijos sode pabuvome. Ir Klaipėdos bei Palangos valgyklose skaniai pietavome. Svarbiausia, vienas kitą geriau pažinome, susidraugavome, visokių veiklų su savanoriais prasimanėme, smagiai ir prasmingai praleidome laiką. Supratome, kad yra kuo užsiimti, tik reikia norėti ir netingėti.

 

DARBAS SU TĖVELIAIS

 Vykdant Narkotikų kontrolės departamento Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektą „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos paslaugų organizavimas vaikams ir jaunimui, iš socialinės rizikos šeimų, taikant efektyvias formas bei metodus“  atsirado puiki galimybė ir susidarė palankios sąlygos suburti Vaikų dienos centro tėvelius glaudesniems ryšiams ir bendradarbiavimui. Savanoriai iš AA draugijos pasidalino savo patirtimi, pakvietė tėvelius daugiau dėmesio skirti šeimai ir vienas kitam, pakvietė dalyvauti šeimų užsiėmimuose, mokytis bendrauti, būti kartu. Prie arbatos puodelio kalbėdami apie skaudžius priklausomybės momentus šeimose, tėveliai atsivėrė, išsakė savo skaudulius, ieškojo atsakymų, pagalbos. Šis bendravimas tęsis toliau, nes tėveliai pajuto artumą, susidraugavo, ėmė palaikyti glaudesnius ryšius vieni su kitais.

 

IŠVYKA Į RIEŠĖS ŽIRGYNĄ

Per mokinių rudens atostogas, spalio 29 dieną keliavome į Riešės žirgyną susipažinti su žirgynu, arklių veislėmis, pajodinėti. Nupirkome duonos, pamaitinome arkliukus. Kaip smagu, kai šiltomis lūpomis jie paliesdavo mūsų rankas. Sužinojome, kad iki Juodosios jūros keliavo žemaitukai – ištvermingiausi arkliai. Mūsų vadovas Vladas nuoširdžiai atsakinėjo į visus klausimus . Smagiausia ekskursijos dalis – pasijodinėjimas.

 

IŠVYKA Į KINO FILMĄ „Bjaurusis aš“

Dar vasarą lankydamiesi kino teatre „Vingis“ matėme iškabą filmo „Bjaurusis aš“ . Kaip tada svajojome jį pamatyti. Bet negalvojome tikrai, kad pamatysime, nes filmas 3D – vadinasi brangus. Ir dėka gerų žmonių per rudens atostogas, spalio 27 dieną  mes pamatėme šį filmą. Daugelis vaikų pirmą kartą žiūrėjo 3D formatu.

 

2010 – ŲJŲ KŪČIOS

 Gruodžio 23 dieną centre šventėme Kūčias. Atėjo bažnyčios klebonas. Palaimino stalą. Laužėme kalėdaitį, atsiprašėme vieni kitų, susitaikėme, palinkėjome visa ko geriausio ateinančiais metais. Klebonas Vytautas pasakė mums gražių palinkėjimų, buvo su mumis ir valgė kartu Kūčių valgius. Pasidarėme prakartėlę, kad jaustume Kūčių ir Kalėdų dvasią. Po to už uždirbtus „pinigus“ – diencentrius apsipirkome centro parduotuvėlėje. Pardavėjas buvo savanoris Justas. Apsaugininke dirbo mūsų socialinė pedagogė Rita.

 

SAVANORĖ GIEDRĖ

 Dievulis rudenį netikėtai atsiuntė mums labai įdomią moteriškę Giedrę. Ji dirba Naujamiesčio moksleivių namuose ir vadovauja folkloro teatrui “Žvirblis“. Mes keletą kartų apsilankėme tuose namuose ir turėjome keletą užsiėmimų. Po to vaikai ten lankėsi savarankiškai ir dalyvavo įvairiuose renginiuose. O Giedrė ir pas mus ėmė dažniau apsilankyti. Paruošė programėlę, aprengė savo siūtais kostiumais ir padėjo Ritai su vaikais dalyvauti policijos surengtame konkurse „Būk matomas“. Labai džiaugiamės, kad Giedrė yra su mumis.

 

TEATRO UŽSIĖMIMAI

Su teatro mokytoja Stase per metus pastatėme du spektakliukus. Pirmąjį „Trys medžiai“, kurį parodėme per centro atidarymą ir kitą „Dievo vaikelis“ pagal V. V. Landsbergio „Angelų pasakas“, kurį parodėme per Kalėdų šventę. Labai smagu buvo ruoštis šiam spektakliui. Angelą Gabrielių vaidino Evelina, archangelą Mykolą – Margarita, asiliuką- Edgaras, šuniuką – Erikas, avytę – Karina, antytę – Kornelija, Katytę – Greta, jūrą – Margarita ir Kamilė. Labai gaila, bet susirgo Dima, todėl kupranugarį turėjo vaidinti mokytoja Stasė. Ir nuotraukų todėl niekas nepadarė, nes visi buvo susijaudinę, o žiūrovai žiūrėjo išsižioję ir pamiršo fotografuoti. Tik vieną nuotrauką su pasislėpusiais „gyvulėliais“ kažkas padarė.

 

„Būk saugus, būk matomas“

2PK Senamiesčio Dienos centrams organizuotas renginys „Būk saugus, būk matomas“

Gruodžio 9 dieną vaikai su pedagoge Rita su savanore Giedre dalyvavo klube „Guboja“ vykusiame Senamiesčio dienos centrų konkurse „Būk saugus, būk matomas“, kurį organizavo Vilniaus miesto 2-asis policijos komisariatas. Vaikai paruošė programą, atliko užduotis. Buvo aktyvūs, puikiai pasirodė. Gavo padėką ir dovaną.

Parašykite komentarą