Be Smurto

gruodžio 11, 2016

Kviečiame prisijungti prie iniciatyvos “Be smurto”

VšĮ Socialinės partnerystės centro komanda nuo 2016 m. lapkričio 25 iki gruodžio 10 dienos įgyvendina projektą „Be smurto“, kurio metu skaudi Lietuvai problema aptariama su vaikais ir jaunimu bei visuomene.

Šiuo projektu siekiama supažindinti jaunus žmones su smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, teisinėmis pasekmėmis ir gresiančia atsakomybe smurtautojui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, skatinti jaunimą netoleruoti smurtinio elgesio. Taip prisijungiame prie tarptautinės iniciatyvos „16 dienų be smurto“.

The Australian nuotrauka

Naudojant neformalaus ugdymo metodus, tokius kaip diskusijos, viktorinos, kūrybinės užduotys, darbas grupėse susitikimų metu, bei viktorinas Facebook erdvėje, siekiama paskatinti vaikus ir jaunimą nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai ir patiems ieškoti būdų, kaip ją būtų galima spręsti.

Gruodžio 9 d. 15 val. organizuojame akciją „Žodis žeidžia, žodis gydo“. Akcija skirta vaikams, jaunimui bei plačiajai visuomenei. Projekto dalyviai pasitelkę savo kūrybiškumą bei meninę išraišką galės pasidalinti teigiamomis, pozityviomis emocijomis. Viešajam renginiui vadovaus Dailės mokytojų asociacijos vadovas Rimantas Kisielius.

Taigi jeigu esate mažas ar didelis, vaikas ar senjoras ir tikite, kad žodis gali gydyti, kviečiame entuziastingai prisijungti prie Socialinės partnerystės centro iniciatyvos!

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/Smurtui-ne-1653081334975359/?fref=ts


Projektas prieš smurtą baigtas menine akcija įtraukiant visuomenę

VšĮ Socialinės partnerystės centro vykdytą projektą „Be smurto“ vainikavo meninė akcija plačiajai visuomenei. Per dvi savaites trukusį projektą taip pat surengtos aštuonios viktorinos ir keli seminarai smurto artimoje aplinkoje tema.

Penktadienio vakarą Socialinės partnerystės centre įvyko renginys plačiajai visuomenei „Žodis žeidžia, žodis gydo“. Į renginį atvykę dalyviai buvo įtraukti į meninės instaliacijos kūrimą, kuriai  vadovavo Dailės mokytojų asociacijos vadovas Rimantas Kisielius. Meninio akto esmė – leisti renginio dalyviams pajausti ir suprasti, kokį neigiamą poveikį smurtas daro tiek asmeniui, tiek visuomenei.

Piešdami, lankstydami žmogaus dydžio popieriaus lapus, pasitelkdami skirtingas judesio technikas renginio dalyviai turėjo pasidalinti įvairiomis savo emocijomis ir potyriais tarpusavyje.  Jiems taip pat buvo duotos specialios užduotys, kada jie galėjo pasijausti saugūs, laimingi, ir buvo skatinami daryti gera aplinkiniams. Renginio moderatorius R. Kisielius stengėsi, kad projekto dalyviai kurdami meninę instaliaciją atsipalaiduotų ir atsivertų.

Nuo lapkričio 25-osios iki gruodžio 10-osios visame pasaulyje vyksta tarptautinė akcija „16 dienų be smurto“. Jos metu pasitelkiant įvairius renginius, vykdomus projektus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą artimoje aplinkoje. Prie šios tarptautinės akcijos jau antrus metus iš eilės prisijungė ir Socialinės partnerystės centro komanda.

Įgyvendindami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Be smurto“, nevyriausybinės organizacijos atstovai siekė supažindinti jaunus žmones su smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, teisinėmis pasekmėmis ir gresiančia atsakomybe smurtautojui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, skatino jaunimą netoleruoti smurtinio elgesio.

Pasitelkiant neformalaus ugdymo metodus, tokius kaip diskusijos, viktorinos, kūrybinės užduotys, darbas grupėse bei viktorinos Facebook erdvėje, norėta paskatinti vaikus ir jaunimą nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai ir patiems ieškoti būdų, kaip ją būtų galima spręsti.

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.facebook.com/Smurtui-ne-1653081334975359/?fref=ts

Parašykite komentarą