Kipre jaunuoliai planavo karjerą, mokėsi viešojo kalbėjimo ir krizinių situacijų sprendimo

sausio 14, 2018

Šeši jauni žmonės iš trijų Lietuvos miestų 2017 m. gruodžio 7-17 d. turėjo galimybę dalyvauti Socialinės partnerystės centro partnerių iš Kipro organizuotuose ES finansuotuose Erasmus + programos jaunimo mainuose. Organizacijos “PlanBe, Plan it Be it”, kartu su partneriais – Socialinės partnersytės centru ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis iš Europos, – surengtuose mokymuose dalyvavo keturi vaikinai ir dvi merginos iš Ukmergės, Anykščių ir Vilniaus.

Mokymai „Veikli karjera” vyko kalnuose įsikūrusiame Kanavijos kaimelyje. Jaunimas iš šešių ES šalių (Portugalijos, Ispanijos, Bulgarijos, Italijos, Graikijos ir Lietuvos) mokėsi viešojo kalbėjimo, konfliktų sprendimo, diskutavo, kokie įgūdžiai reikalingi šiuolaikiniam darbuotojui, dalyvavo simuliaciniuose žaidimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, buvo mokomi praktikoje pritaikyti įvairius neformalaus ugdymo metodus tobulėjant. Į renginį atvykę mokymų įmonės atstovai dalyvius supažindino su gero motyvacinio laiško ir profesionalaus CV parengimo subtilybėmis, vėliau įgytus įgūdžius jaunuoliai galėjo pritaikyti rašydami šiuos svarbius dokumentus.

Per dešimt dienų vykusius mokymus profesionalūs lektoriai didelį dėmesį skyrė darbui reikalingų įgūdžių stiprinimui. Buvome išsamiai supažindinama su šiomis kiekvienam darbuotojui svarbiomis savybėmis – lyderyste, komunikabilumu, užsienio kalbų žinojimu. Užsiėmimai buvo organizuojami naudojant įvairius neformaliojo ugdymo metodus.

„Tai mums leido lengviau įveikti mūsų baimes, susijusias su viešuoju kalbėjimu bei problemų sprendimu. Kiekvieną vakarą turėjome galimybę susipažinti su kiekvienos šalies kultūra iš arčiau. Kiekvienos šalies atstovai pristatė ne tik kiekvienai šalies liaudies žaidimus ar šokius, bet ir tradicinės virtuvės patiekalus, galėjome jų paragauti“, – įspūdžiais dalijosi iš Anykščių atvykusi Vilija.

Ji pabrėžė, kad šie mokymai jai suteikė daug naudingų žinių apie karjeros planavimą, kurias ji ketina pritaikyti baigusi mokyklą.

Mergina taip pat tvirtino ilgai atsiminsianti neįprastą Lietuvai klimatą. „Keista būti ten, kur žiemą nebūna sniego, ir matyti, kaip žydi gėlės“, – reziumavo ji.

Tuo tarpu mokymuose dalyvavęs Algirdas iš Vilniaus nurodė ketinantis per mokymus įgytomis žiniomis pasidalinti su kolegomis darbe, surengdamas jiems viešojo kalbėjimo seminarą.

„Tikiuosi, kad po mano surengtų mokymų organizacija, kurioje dirbu, pastebės viešojo kalbėjimo įgūdžių stiprinimo poreikį ir palaikys idėją, kad mums reikia tobulintis dar didesniuose mokymuose“, – vylėsi vaikinas.

Parašykite komentarą