Smurtui – NE

birželio 5, 2016

Vilnius, gruodžio 10 d. Keturi miestai, šeši renginiai jaunimui ir apie 200 dalyvių. Tokius “16 dienų prieš smurtą” akcijos rezultatus skelbia VšĮ Socialinės partnerystės centras komanda, susitikusi aptarti projekto rezultatų ir ateities planų. Savanorių siūlymas – ateityje sukurti stalo žaidimą šia aktualia tema, nes “Klausimo forma ir pats išmoksti, ir kitus išmokai!”

Keturių miestų moksleiviai apie smurtą šeimose diskutavo ir žinias gilino viktorinose

Vilnius, gruodžio 4 d. Keturi miestai, šeši renginiai jaunimui ir apie 200 dalyvių. Tokius per savaitę trukusį renginių ciklą pasiektus rezultatus skelbia VšĮ Socialinės partnerystės centras komanda, penktadienį surengusi paskutinius du suplanuotus susitikimus su Utenos ir Kavarsko moksleiviais. Šie renginiai yra visame pasaulyje vykstančios tarptautinės akcijos „16 dienų be smurto“ dalis.

Praėjusį penktadienį, lapkričio 27 d., Vilniuje prasidėjęs nevyriausybinės organizacijos inicijuotas renginių ciklas „Smurtui artimoje aplinkoje – ne!“ šiandien, gruodžio 4 d. baigėsi susitikimais su Utenos Aukštakalnio progimnazijos ir Kavarsko kultūros centro jaunimu. Jiems surengtos viktorinos, diskusijos, organizuoti specialūs žaidimai gilinantis į Lietuvai itin skaudžią problemą – smurtą artimoje aplinkoje.

„Išmokom labai daug. Sužinojom, kokie yra smurto mastai prieš moteris, kiek smurtaujama prieš vaikus. Užsiėmimas buvo naudingas mums visiems – tam, kad ateityje būtų kuo mažiau smurto artimoje aplinkoje atvejų“,– sakė penktadienį Utenos Aukštakalnio progimnazijoje vykusiame užsiėmime dalyvavusi septintokė Austėja Norkūnaitė. Mergina pasidžiaugė, kad galėjo dirbti komandoje ir pasitarti su klasiokais, kaip smurto problemą būtų galima spręsti.

Šiuo projektu, į kurį pavyko įtraukti net keturių Lietuvos miestų moksleivius, siekta pagilinti jaunimo žinias apie smurto artimoje aplinkoje apraiškas, teisines pasekmes ir gresiančią atsakomybę smurtautojui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, skatinti jaunimą netoleruoti smurtinio elgesio.

Naudojant neformalaus ugdymo metodus, tokius kaip viktorinos, kūrybinės užduotys, darbas grupėse, norėta paskatinti moksleivius nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai ir patiems ieškoti būdų, kaip ją būtų galima spręsti. Pirmasis seminaras smurto artimoje aplinkoje tema surengtas Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje gimnazijoje lygiai prieš savaitę – lapkričio 27-ąją. Vėliau renginiai persikėlė į laikinąją sostinę – įvyko du susitikimai su Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos bei Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos jaunimu. Dar viena viktorina organizuota Vilniaus Naujininkų mokyklos moksleiviams.

Su jaunais žmonėmis dirbanti centro komanda projektą parengė norėdama prisijungti prie tarptautinės akcijos „16 dienų be smurto“, vykstančios lapkričio 25-gruodžio 10 d. visame pasaulyje. Lietuvoje šią akciją koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, ji finansuoja ir šį jaunimo ugdymui skirtą projektą.

Žinias apie smurtą artimoje aplinkoje vilniečiai pagilino viktorinoje

Vilnius, gruodžio 2 d. Vilniaus Naujininkų mokykloje antradienį vyko viktorina ir diskusija apie smurtą artimoje aplinkoje. Renginį organizavo sostinėje veikiančios VšĮ Socialinės partnerystės centras komanda, kuri įgyvendina projektą „Smurtui artimoje aplinkoje – ne!“

Tai jau antrasis nevyriausybinės organizacijos susitikimas su Vilniaus moksleiviais. Pirmasis tokio pobūdžio renginys surengtas praėjusią savaitę Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje gimnazijoje. Juo prasidėjo 6 susitikimų su moksleiviais ciklas keturiuose Lietuvos miestuose. Be sostinės renginiai organizuojami Kaune, Utenoje ir Kavarske (Anykščių rajone).

Įgyvendinant projektą, Socialinės partnerystės centro atstovai taip pat apsilankė Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje bei Kauno Pilėnų pagrindinėje mokykloje. Iš viso susitikimuose jau dalyvavo daugiau nei 100 moksleivių.

Projektu siekiama supažindinti jaunus žmones su smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, teisinėmis pasekmėmis ir gresiančia atsakomybe smurtautojui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, skatinti jaunimą netoleruoti smurtinio elgesio.

Naudojant neformalaus ugdymo metodus, tokius kaip viktorinos, kūrybinės užduotys, darbas grupėse, norima paskatinti moksleivius nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai ir patiems ieškoti būdų, kaip ją būtų galima spręsti.

Smurto artimoje aplinkoje problema aptarta su Kauno moksleiviais

Kaunas, lapkričio 30 d. VšĮ Socialinės partnerystės centras komanda pirmadienį apsilankė dviejuose laikinosios sostinės švietimo įstaigose – Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje bei Kauno Pilėnų pagrindinėje mokykloje. Visame pasaulyje aktuali smurto artimoje aplinkoje problema su jaunais žmonėmis aptarta surengus viktoriną ir diskusiją.

Sostinėje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija praėjusią savaitę surengė pirmąjį seminarą smurto artimoje aplinkoje tema Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje gimnazijoje. Taip pradėtas centro parengtas projektas „Smurtui artimoje aplinkoje – ne!“, kurio metu numatyta surengti 6 susitikimus su jaunimu keturiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Utenoje ir Kavarske.

Projektu siekiama supažindinti jaunus žmones su smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, teisinėmis pasekmėmis ir gresiančia atsakomybe smurtautojui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, skatinti jaunimą netoleruoti smurtinio elgesio.

Naudojant neformalaus ugdymo metodus, tokius kaip viktorinos, kūrybinės užduotys, darbas grupėse, norima paskatinti moksleivius nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai ir patiems ieškoti būdų, kaip ją būtų galima spręsti.

Trečiadienį, gruodžio 2 d., nevyriausybinės organizacijos atstovai ir savanoriai lankysis Vilniaus Naujininkų mokykloje, o gruodžio 4 d., penktadienį, Utenos apskrityje. Numatyta surengti seminarus Utenos Aukštakalnio progimnazijoje ir Kavarsko kultūros centre.

Su jaunais žmonėmis dirbanti centro komanda projektą parengė norėdama prisijungti prie tarptautinės akcijos „16 dienų be smurto“, vykstančios lapkričio 25-gruodžio 10 d. visame pasaulyje. Lietuvoje šią akciją koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, ji finansuoja ir šį jaunimo ugdymui skirtą projektą.

Smurto šeimose problemą jaunimas mokysis spręsti dalyvaudami žaidimuose

Vilnius, lapkričio 27 d. VšĮ Socialinės partnerystės centro komanda pradeda įgyvendinti projektą „Smurtui artimoje aplinkoje – ne!“, kurio metu skaudi Lietuvai problema bus aptariama su jaunimu – organizuojant viktorinas, žaidimus ir diskusijas.

Šiuo projektu siekiama supažindinti jaunus žmones su smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, teisinėmis pasekmėmis ir gresiančia atsakomybe smurtautojui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, skatinti jaunimą netoleruoti smurtinio elgesio.

Naudojant neformalaus ugdymo metodus, tokius kaip viktorinos, kūrybinės užduotys, darbas grupėse, siekiama paskatinti moksleivius nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai ir patiems ieškoti būdų, kaip ją būtų galima spręsti.

Pirmasis susitikimas su jaunimu vyks sostinėje. Penktadienį, lapkričio 27 d., centro komanda lankysis Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje gimnazijoje, kur surengs viktoriną „Smurtui – ne! Ir be smurto mes – jėga!“

Pirmadienį, lapkričio 30 d., Socialinės partnerystės centro atstovai atvyksta į Kauną, kur ves užsiėmimus moksleiviams dviejuose švietimo įstaigose – Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje bei Pilėnų pagrindinėje mokykloje.

Gruodžio 4 d., penktadienį, nevyriausybinės organizacijos darbuotojai ir savanoriai lankysis Utenos apskrityje. Numatyta surengti seminarus Utenos Aukštakalnio progimnazijoje ir Kavarsko kultūros centre (Anykščių raj.).
Su jaunais žmonėmis dirbanti centro komanda šį projektą parengė norėdama prisijungti prie tarptautinės akcijos „16 dienų be smurto“, vykstančios lapkričio 25-gruodžio 10 d. visame pasaulyje. Lietuvoje šią akciją koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, ji finansuoja ir šį jaunimo švietimui skirtą projektą.


Vilniuje įsikūręs Socialinės partnerystės centras su jaunais žmonėmis dirba jau daugiau nei 15 metų. 1997-aisiais įsteigtos viešosios ne pelno siekiančios organizacijos pagrindinės veiklos – prevencijos projektai vaikams ir sudėtingose situacijose esančioms šeimoms, pagalba vaikams ir jauniems žmonėms, kurie dėl įvairių rizikos veiksnių (pavojingos bendraamžių aplinkos ir netinkamos mokyklos, bendruomenės ar šeimos įtakos) gali būti linkę smurtauti, elgtis netinkamai, pradėti vartoti narkotines medžiagas.

Socialinės partnerystės centras veiklas organizuoja kartu su savanoriais, ugdo pilietinį dalyvavimą, skatina socialinę įtrauktį, prisideda prie vaiko teisių užtikrinimo, nediskriminacijos skatinimo, teikia atsakingo ir prasmingo laisvalaikio paslaugas vaikams ir jaunimui.

Parašykite komentarą