Vaikų dienos centro veikla

liepos 20, 2016

2013 metais Dienos centre vaikai mokėsi kulinarijos pagrindų, siūti, piešti, daryti papuošalus, įvairiausius darbelius, vaidinti, raiškaus skaitymo, dalyvavo miesto turizmo renginiuose. Per meninius – dailės, rankdarbių, siuvimo būrelius įgijo pasitikėjimo, drąsos kuriant, išmoko vertinti, pasidžiaugti savo ir kitų darbais. Per siuvimo užsiėmimus vaikai siuvo skiautinius, pasiuvo dovanėlių centro darbuotojams, kurias padovanojo gimtadienių proga, kiekvienas pasisiuvo pagalvėlę su savo vardu. Per siuvimo pamokas vaikai išmoko ne tik siūti, bet ir dizaino, braižybos ir kitų įgūdžių. Su kulinarijos specialiste kiekvieną antradienį vaikai mokėsi kulinarijos pagrindų, išmoko pagaminti įvairių patiekalų, serviruoti stalą. Su savanore Agne dalyvavo miesto turizmo veiklose. Vaikai ilsėjosi stovykloje Šventojoje, prie jūros. Turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis vietovėmis, daug keliavo. Buvo Būtingėje, dalyvavo orientacinėse varžybose, aplankė Japonišką sodą, Pabuvojo Antano Boso safari ir muziejuje, pabuvojo mišiose Šventosios bažnyčioje. Stovykloje išmoko savitvarkos, įgijo organizacinių gebėjimų, mokėsi susitarti, bendrauti ir bendradarbiauti. Atskleidė savo kūrybinius gebėjimus įvairiose kūrybinėse veiklose. Dar vaikai turėjo galimybę pasikarstyti Anupriškių parke. Taip pat vaikai turėjo daug išvykų į gamtą. Rugsėjo mėnesį vaikai paruošė programėlę su savo pasiūtomis lėlėmis ir dalyvavo Žmonių su negalia sąjungos organizuotame Gėlių ir Sodų gatvių festivalyje. Vaikai apsilankė ir susipažino su darbu siuvykloje. Tvarkėsi centro patalpas, taip pat ir kiemą. Per metus vaikai gavo nemažai pramogų – lankėsi Kukurūzų labirintuose, Vievio žirgyne, Vishy vandens parke Vilniuje, boulinge, picerijoje. Vaikai pabuvojo Kaune Zoologijos ir Karo muziejuose, dalyvavo sporto renginiuose su Maltos ordino vaikų dienos centru, dalyvavo Pyragų akcijoje ESF agentūroje, suorganizavo draugystės šventę savo centre, į kurią pakvietė aplinkinių dienos centrų bei globos namų auklėtinius taip pat – Bendruomeninę (Visų Šventųjų parapijos centrų bei globos namų) šventę bei Kalėdų šventę… Į šias šventes buvo pakviesti ir tėveliai.

Taip pat buvo organizuoti susitikimai su kitais vaikų dienos centrais – Maltos ordino, Bernardinų. Buvo suorganizuotos sporto varžybos su šių centrų lankytojais.

 Už gerą veiklą, sąžiningą darbą, pastangas stovykloje vaikai buvo paskatinti išvykomis, pramogomis – boulingas, pasivažinėjimas dviračiais Vingio parke, picerija, Vishy vandens parkas ir pan.

Parašykite komentarą